Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter

Season 2003-2004 | Season 2004-2005 | Season 2005-2006 | Season 2006-2007 |

Season 2007-2008 | Season 2008-2009 | Season 2009-2010 | Season 2010-2011 |

Season 2011-2012 | Season 2012-2013 | Season 2013-2014 | Season 2014-2015 |

Season 2015-2016 | Season 2016-2017 | Season 2017-2018 | Season 2018-2019 |

Season 2019-2020 | Season 2021-2022 | Season 2022-2023 | Season 2023-2024

League Rules | Fixture List | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2013-2014 Registered Players

Players registered at start of the season on team details form, unless stated otherwise.

UPDATED 5/4/14

BRSA Ravens - Division 2

  • Andy Chant

  • Ben Todd
  • Bradley Marshall
  • Dan Gill
  • Dave Bourne
  • Jack Ryall (registered week 13)
  • Kirsten Redman (registered week 2)
  • Mark Carruthers
  • Mark H Todd
  • Mark R Todd
  • Mary Todd
  • Mary-Jane Todd
  • Roy Gibson
  • Sam Chant
  • Tracey Simpkins (registered week 2)

     

Chi Snooker Club 'A' - Division 1

  • Adey Nicholls

  • Adi Linfield
  • Arthur Clark (re-registered week 15)
  • Dan Miller
  • Dan Simac
  • Keith Robinson
  • Luke Nash
  • Mazz Tupper
  • Tom Spencer

     

Chi Snooker Club 'C' - Division 1

  • Ali Phillips-Hill (registered week 7)

  • Andy Whiteley
  • Arthur Clark
  • Dave Cox
  • Derek Mitchell
  • Garry Pay
  • Graham McCoy (played week 8 - not registered)
  • Jack Danahar
  • Kevin Phillips-Hill (registered week 7)
  • Peter Hall
  • Rob Rice

1/12/13 - IMPORTANT NOTICE:

Notice to all Division 1 teams, the Chi Snooker ‘C’ team have pulled out of the league. Please update your fixture lists. All remaining matches against them are now byes.

Claremont - Division 1

  • Cliff Prior

  • Craig Stoner
  • Dave Juniper
  • Gary Blackwood
  • James Bartley
  • Lee Franklin
  • Matt Bourner
  • Matt Spindler
  • Mike Hales
  • Nathan Warren
  • Nick Hales
  • Terry Howse

 

Cabin - Division 2

  • Andy Cooper

  • Bob Holmes
  • Dave Blackpool
  • Joe Costa
  • Pete Butcher
  • Rob Palmer
  • Simon Markey
  • Terry Markey
  • Trish Kidd

 

Hunston Club - Division 1

  • Andy Stubbs

  • Chris Gatford
  • Conner O'Hara
  • Geoff Bennett
  • Graham Clear
  • Hayley Gatford
  • Joe Clear
  • Julie O'Hara
  • Pat O'Hara
  • Rob Misselbrook
  • Whitney Gatford

 

Lamb Steyne - Division 1

  • Barry Foster

  • Bridget Dobroslawa (registered week 8)
  • Derek Mitchell (re-registered week 15)
  • Greg Kacprzak (registered week 21)
  • Greg Zoeik [apologies if spelt wrong - poor writing on sheet] (registered week 20)
  • Julian Perry
  • Kevin Perry
  • Neil Conn
  • Pat O'Hagan
  • Ricky Raynor
  • Steve Cook
  • Steve Perry
  • Stuart Parkinson

 

Neptune Selsey - Division 2

  • Brian Bircham

  • Darren Baldwin
  • Lee Chapman
  • Manuel Janeiro
  • Phil Hayers
  • Russ Bichard
  • Simon Bradley
  • Steve Carson

 

Newtown SC - Division 2

  • Adam Norgett

  • Alex Norgett
  • Darren Temple
  • Declan Belcher
  • Gary Norgett
  • Jason Webster
  • Keelan Belcher
  • Lewis Campling
  • Ricky Clark (registered week 20)
  • Scott Owen
  • Steve Aizlewood
  • Wayne Owen

 

Old Barn - Division 1

  • Andy Kilvington

  • Ashley Clements
  • Debbie Clements
  • Ian Dendy
  • Jeff Church
  • John Sullivan (registered week 8)
  • Lee Clark
  • Matt Shoebridge (registered week 10)
  • Richard Pennells
  • Stuart Gray

 

Richmond 'A' - Division 2

  • Caz Taylor

  • Doreen Hayler
  • Ellie Gostick
  • Jackie Duckett
  • Joe Osman
  • Lee Hellyer
  • Mary Roberts
  • Paula Duckett
  • Tim McCarthy

 

Richmond Raiders - Division 2

  • Colin Ragless

  • Dean Knight
  • Ian Hackett
  • Karen Wilson
  • Karen Winter
  • Pete Blackman
  • Pete Mitchell
  • Rhonda West
  • Roger Hackett
  • Steve Taylor (registered week 11)
  • Terry Davison

 

Royal Oak - Division 1

  • Andy Cooke

  • Dave Coupland
  • Dave Mitchell
  • Dave Owens
  • Derek Longhurst
  • Garry Pay (transfered week 9)
  • Graeme Dutton
  • John Cattermole
  • Micky Rowland (registered week 5)
  • Richard Ragless

 

Wheatsheaf - Division 2

  • Les Totham

  • Paul Burgess
  • Dell Hutchison
  • Nigel Grant (registered week 8 - catch-up match [12/3/14])
  • Russ Burgess
  • Russ Jays
  • Sam Burgess
  • Steven White
  • Wayne Wadsworth (registered week 7)

 

 

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum