Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter

Season 2004 | Season 2005 | Season 2006 | Season 2007 | Season 2008 | Season 2009 | Season 2010 | Season 2011 | Season 2012 | Season 2013 | Season 2014 | Season 2015 | Season 2016 | Season 2017 | Season 2018

Fixture List | League Rules | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2018 Competition Results

BLIND TREBLES (Played 14/9/18) Download the full results here

Winners

Adam Hall (Aldingbourne Mavericks), Andy Cooper (Claremont) & Gary Blackwood (Legends)

Runners-Up

Buster Barton (Claremont), Tony Phillips (Hunston Hares) & Mark H Todd (BRSA Ravens)

DIVISION 1 SINGLES (Played 1/9/17) Download the full results here

Winner

Micky Rowland (Friary 'Z')

Runner-Up

Richard Ragless (Friary 'Z')

DIVISION 2 SINGLES (Played 1/9/17) Download the full results here

Winner

Mark R Todd (BRSA Ravens)

Runner-Up

Dave Bourne (Aldwick Legion)

DIVISION 3 SINGLES (Played 1/9/17) Download the full results here

Winner

Ian Kewin (Newtown Clubbers)

Runner-Up

Simon Edwards (Richmond 'B')

DIVISION 1 PAIRS (Played 31/8/18) Download the full results here

Winners

Mark Sheppard & Tony Phillips (Huntson Hares)

Runners-Up

Dave Owens & Colin Mace (Friary 'Z')

DIVISION 2 PAIRS (Played 31/8/18) Download the full results here

Winners

Adam Hall & Adam Judd (Aldingbourne Mavericks)

Runners-Up

Andy Chant & Dave Bourne (Aldwick Legion)

DIVISION 3 PAIRS (Played 31/8/18) Download the full results here

Winners

Graeme Dutton & Ian Kewin (Newtown Clubbers)

Runners-Up

Simon Mitchell & Tony Miles (Newtown Clubbers)

CAPTAINS (Played 17/8/18) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood (the Legends)

Runner-Up

Dave Bourne (Aldwick Legion)

SECRETARIES (Played 17/8/18) Download the full results here

Winner

Lee Franklin (Friary 'Z')

Runner-Up

Ian Hackett (Claremont)

DIVISION 1 TREBLES (Played 22/6/18) Download the full results here

Winners

Richard Ragless, Micky Rowland & Dave Owens (Friary 'Z')

Runners-Up

Lee Franklin, Billy Collins & Rob Collins (Friary 'Z')

DIVISION 2 TREBLES (Played 22/6/18) Download the full results here

Winners

Andy Chant & Ian Dendy (Aldwick Legion)
& Lee Hellyer (Newtown Amity)*

Runners-Up

Len Dixey, Gary Harwood & Les Mullinder (Royal Oak)

DIVISION 3 TREBLES (Played 22/6/18) Download the full results here

Winners

Simon Edwards, Tom O'Sullivan & Michael Hoare (Richmond 'B')

Runners-Up

Graeme Dutton, Jill Mitchell & Mark Wingate (Newtown Clubbers)

MIXED PAIRS (Played 8/6/18) Download the full results here

Winners

Hayley Gatford & Tony Phillips (Hunston Hares)

Runners-Up

Janet Grinstead & Gary Blackwood (the Legends)

LADIES (Played 1/6/18) Download the full results here

Winner

Emma Bist (Aldingbourne Mavericks)

Runner-Up

Hayley Gatford (Hunston Hares)

OVER 50's (Played 1/6/18) Download the full results here

Winner

Keith Robinson (Chi Snooker Club)

Runner-Up

Ashley Clements (Royal Oak)

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum