Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter

Season 2004 | Season 2005 | Season 2006 | Season 2007 | Season 2008 | Season 2009 | Season 2010 | Season 2011 | Season 2012 | Season 2013 | Season 2014 | Season 2015 | Season 2016 | Season 2017 | Season 2018

Div 1 Fixture List | Div 2 Fixture List | Div 3 Fixture List | League Rules | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2017 Competition Results

BLIND TREBLES (Played 15/9/17) Download the full results here

Winners

Ian Dendy (QE2 Galleon), Richard Ragless (Squash Club) & Paul Bizzell (QE2 Galleon)

Runners-Up

Mark H Todd (BRSA Ravens), Stuart Gray (QE2 Galleon) & Gary Blackwood (BRSA Wanderers)

DIVISION 1 SINGLES (Played 1/9/17) Download the full results here

Winner

Nathan Warren

BRSA Wanderers

Runner-Up

Richard Ragless

Squash Club

DIVISION 2 SINGLES (Played 1/9/17) Download the full results here

Winner

Keith Robinson

Chi Snooker Club

Runner-Up

Dave Bourne

Aldwick Legion

DIVISION 3 SINGLES (Played 1/9/17) Download the full results here

Winner

Graeme Dutton

Royal Oak

Runner-Up

Steve Middleton

Newtown 'C'

DIVISION 1 PAIRS (Played 25/8/17) Download the full results here

Winners

Gary Blackwood & Gary Bryant

BRSA Wanderers

Runners-Up

Mark Walker & Nathan Warren

BRSA Wanderers

DIVISION 2 PAIRS (Played 25/8/17) Download the full results here

Winners

Richard Pennells & Stuart Gray

QE2 Galleon

Runners-Up

Ben Todd & Mick Isles

BRSA Ravens

DIVISION 3 PAIRS (Played 25/8/17) Download the full results here

Winners

Simon Edwards & Michael Hoare

Richmond 'B'

Runners-Up

Steve Middleton & Dan Middleton

Newtown 'C'

CAPTAINS (Played 18/8/17) Download the full results here

Winner

Joe Osman

BRSA Jokers

Runner-Up

Mark H Todd

BRSA Ravens

SECRETARIES (Played 18/8/17) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood

BRSA Wanderers

Runner-Up

Simon Edwards

Richmond 'B'

DIVISION 1 TREBLES (Played 9/6/17) Download the full results here

Winners

Lee Franklin, Micky Rowland & Dave Owens (Friary 'Z')

Runners-Up

Richard Ragless, Derrick Longhurst & Buster Barton (Squash Club)

DIVISION 2 TREBLES (Played 9/6/17) Download the full results here

Winners

James Riggs, Karl Wingate & Dave Wingate (Friary 'D')

Runners-Up

Ashley Clements, Richard Pennells & Don Miles (QE2 Galleon)

DIVISION 3 TREBLES (Played 9/6/17) Download the full results here

Winners

Dave Coupland, Martin Grainger & Les Mullinger (Royal Oak)

Runners-Up

Joe Osman, Natash Hughes-Thomas & Aston Seabridge (BRSA Jokers)

MIXED PAIRS (Played 2/6/17) Download the full results here

Winners

Mary-Jane Todd (BRSA Ravens) & Mark H Todd (BRSA Ravens)

Runners-Up

Bridget Scott-Ragless & Richard Ragless (Squash Club)

LADIES (Played 26/5/17) Download the full results here

Winner

Bridget Derwojed (Lamb Steyne)

Runner-Up

Hayley Gatford (Hunston Hares)

OVER 50's (Played 26/5/17) Download the full results here

Winner

Keith Robinson (Chi Snooker Club)

Runner-Up

Andy Cooper (Squash Club)

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum