Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter


Season 2003-2004 | Season 2004-2005 | Season 2005-2006 | Season 2006-2007 |

Season 2007-2008 | Season 2008-2009 | Season 2009-2010 | Season 2010-2011 |

Season 2011-2012 | Season 2012-2013 | Season 2013-2014 | Season 2014-2015 |

Season 2015-2016 | Season 2016-2017 | Season 2017-2018 | Season 2018-2019

Fixture List | League Rules | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2017-2018 Competition Results

BLIND TREBLES (Played 6/4/18) Download the full results here

Winners

Conner O'Hara (the Legends), Rob Collins (Friary 'Z') & Terry Smith (Aldwick Legion)

Runners-Up

Andy Chant (Aldwick Legion), Wayne Wadsworth (Friary 'Z') & Jamie Middleton (Newtown 'C')

BENEVOLENT CUP (Played 16/3/17) Download the full results here

Winner

Rob Collins

POW 'Z'

Runner-Up

Richard Ragless

POW 'Z'

'ROGER HACKETT' OVER 60's (Played 9/3/18) Download the full results here

Winner

Buster Barton (Claremont)

Runner-Up

Larry Chant (Aldwick Legion)

LADIES (Played 9/3/18) Download the full results here

Winner

Hayley Gatford (Hunstn Hares)

Runner-Up

Rhonda West (Richmond Rebels)

CAPTAINS (Played 23/2/18) Download the full results here

Winner

Adam Judd (Aldingbourne Mavericks)

Runner-Up

Colin Mace (Friary 'Z')

SECRETARIES (Played 23/2/18) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood (the Legends)

Runner-Up

Keith Robinson (Chi Snooker Club)

DIVISION 1 SINGLES (Played 15/12/17) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood (the Legends)

Runner-Up

Ricky Clark (Newtown Amity)

DIVISION 2 SINGLES (Played 15/12/17) Download the full results here

Winner

Keith Robinson (Chi Snooker Club)

Runner-Up

Graeme Dutton (BRSA Ravens)

DIVISION 3 SINGLES (Played 15/12/17) Download the full results here

Winner

Jamie Middleton (Newtown 'C')

Runner-Up

Steve Middleton (Newtown 'C')

DIVISION 1 PAIRS (Played 1/12/17) Download the full results here

Winners

Lee Franklin & Micky Rowland (Friary 'Z')

Runners-Up

Richard Ragless & Nick Wyatt (Friary 'Z')

DIVISION 2 PAIRS (Played 1/12/17) Download the full results here

Winners

Dave Wingate & Karl Wingate (Friary 'D')

Runners-Up

Graham Crawley & Stuart Gray (QE2 Galleon)

DIVISION 3 PAIRS (Played 1/12/17) Download the full results here

Winners

Wayne Green & Jack Danahar (Pagham CC)

Runners-Up

Steve Middleton & Dan Middleton (Newtown 'C')

DIVISION 1 TREBLES (Played 24/11/17) Download the full results here

Winners

Wayne Wadsworth, Rob Collins
& Billy Collins (Friary 'Z')

Runners-Up

Graham Clear, Rick Cousins (Hunston Hares)
& Alex Norgett (Newtown Amity)

DIVISION 2 TREBLES (Played 24/11/17) Download the full results here

Winners

Karl Wingate, Dave Wingate
& James Riggs (Friary 'D')

Runners-Up

Richard Pennells, Stuart Gray
& Paul Bizzell (QE2 Galleon)

DIVISION 3 TREBLES (Played 24/11/17) Download the full results here

Winners

Steve Middleton, Dan Middleton
& Jamie Middleton (Newtown 'C')

Runners-Up

Des Ling, Debbie Ling
& Glo Greene (BRSA Jokers)

'SANDY CARTER' MIXED PAIRS (Played 17/11/17) Download the full results here

Winners

Jody Cooper & Andy Cooper (Claremont)

Runners-Up

Bridget Scott-Ragless & Richard Ragless (Friary 'Z')

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum